Previous
Next
Previous
Next

Region. 19-latek odpowie za oszustwo

Ropczyccy kryminalni zatrzymali 19-latka podejrzanego o oszustwo. Młody mężczyzna wystawiał fikcyjne aukcje internetowe, w których oferował sprzęt elektroniczny oraz AGD, których w rzeczywistości nie posiadał. Mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał zarzut, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

8 listopada 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie przy sprzedaży laptopa marki Acer, za kwotę około 3000 zł. Niezwłocznie podjęte czynności pozwoliły na ustalenie, że sprawca posługiwał się kilkunastoma numerami abonenckimi zarejestrowanymi na siebie oraz na szereg innych osób, celem ukrycia swojej tożsamości. Za ich pomocą wystawiał fikcyjne aukcje internetowe na portalu olx, w których oferował sprzęt elektroniczny oraz AGD, których w rzeczywistości nie posiadał. Działał on na terenie miejscowości Świebodzin w woj. lubuskim.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach udali się do w/w miejscowości. Na miejscu udało się ustalić tożsamość sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec w/w miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany przez ropczyckich funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawniono kilkadziesiąt sztuk kart SIM, telefony i laptop, za pomocą którego dokonywano oszustw.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 286 § 1 kk, który to czyn zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz pozostawania przez podejrzanego w dyspozycji organów ścigania zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci m.in. dozoru Policji.

Dochodzenie jest nadal w toku i pozostaje pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. Jak ustalono również w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze dotyczące popełnienia szeregu oszustw, w których występuje około 500 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.