Previous
Next

Region. Fałszywe stemple na podkarpackich przejściach granicznych

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już blisko 270 nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku odnotowało 22-procentowy wzrost.

Kolejne fałszywe stemple wykryli funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce. Wczoraj (7 listopada) fałszywkami posłużyła się 35-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta podróżowała autokarem wyjeżdżającym z Polski. W jej paszporcie mundurowi ujawnili dwa podrobione odciski stempli polskiej kontroli granicznej. 

Podobne fałszerstwa strażnicy graniczni ujawnili także dwa dni wcześniej (5 listopada). W paszporcie 47-letniej Ukrainki znajdowało się 6 nieprawdziwych polskich odbitek, a u jej 57-letniej rodaczki – dwa falsyfikaty mające potwierdzać rzekome podróże na Litwę.

We wszystkich przypadkach po zakończonych czynnościach cudzoziemkom zezwolono na wyjazd z Polski. Finalnie sprawy posłużenia się fałszywymi dokumentami trafią do sądu.

źródło: BOSG

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.