Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Czekałam na swoje mieszkanie pięć lat. W moim domu na wsi nie było wody w domu, a tu miałam łazienkę z ciepłą wodą!

„W 1964 roku skończyłam szkołą średnią „ekonomik” i zaczęłam pracę w jednym z dębickich zakładów. Wyszłam za mąż, urodziło nam się dziecko. Mieszkaliśmy w domu moich rodziców na wsi. Nie mieliśmy wody w domu. Trzeba było ją nosić wiaderkami i grzać na piecu, żeby się umyć. W pracy zapisałam się „na mieszkanie”, trzeba było tam wpłacać co miesiąc jakieś kwoty. Potrącali je z poborów. Czekaliśmy na własne „em” pięć lat. Wreszcie dostaliśmy je! Było cudowne! Łazienka z ciepłą wodą. Wanna! Toaleta spłukiwana! Ciepłe kaloryfery! Parkiety na podłodze! Jak piękne stało się wówczas nasze życie. Przywróciliście tym artykułem tyle wspomnień. Dziękuję!” – pisze do nas Pani Maria.

A Wasi dziadkowie czy rodzice jak wspominają tamte czasy? Zapraszamy na nasz profil FB do dyskusji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.