Previous
Next
Previous
Next

Młodzież z „Kwiatka” rozpoczyna projekt „Sztuka Mówienia”

W świecie, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę, coraz częściej zauważamy, że młodzi ludzie mają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu prawdziwych relacji międzyludzkich, a jest to umiejętność przydatna na każdym etapie rozwoju od wypowiedzi w szkole przez maturę ustną aż do rozmowy o pracę oraz w kontaktach międzyludzkich. Dodatkowo zauważyliśmy, że pracodawcy w obecnych czasach zwracają uwagę na umiejętność tworzenia spójnych i płynnych wypowiedzi, która może zaważyć o naszej karierze zawodowej.

Zdając sobie sprawę z tego problemu, a także widząc, że sztuka debatowania cieszy się w naszej szkole (i nie tylko) coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi postanowiliśmy stworzyć nowatorski projekt mający na celu otwarcie nowych dróg do komunikacji. Pomysł projektu padł już w czerwcu, a do realizacji przeszliśmy wraz z rozpoczęciem się olimpiady, w ramach której realizujemy projekt: Zwolnieni z Teorii. Celem naszego projektu jest przekazanie młodym ludziom jak umiejętnie komunikować się między sobą, jak dobrze argumentować swoje racje, poprawić umiejętności komunikacyjne i budować głębokie relacje międzyludzkie.

W ramach projektu organizujemy warsztaty, debaty, które mają na celu naukę młodzieży, jak poznać argumentację swoich racji oraz jak zaangażować uczestników do dyskusji. Chcemy aby uczestnicy naszych szkoleń, czuli się bezpiecznie wyrażając własną opinie, jednocześnie szanując punkt widzenia innych osób. Planowanym przez nas największym przedsięwzięciem jest jednak zorganizowanie „Dnia mówcy” na terenie naszej szkoły, podczas którego uczestnicy będą mogli doświadczyć debaty oksfordzkiej na żywo, a także zabrać głos podczas tzw. mowy publiczności. Aktywnie rozwijamy się także na naszych social mediach, gdzie publikujemy materiały związane z przemawianiem, rozmawianiem z innymi osobami itd.

Projekt realizuje zespół uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w składzie : Nikola Wójko, Antoni Bonarek, Jakub Malisz, Przemysław Biel, Milena Dąbrowska, Lidia Gosek, Hubert Szura, Nikodem Rusek, Kamil Rutyna.

Projekt jest organizowany w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

źródło: Projekt Sztuka Mówienia

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.