Previous
Next
Previous
Next

Wolontariusze 2023 roku wybrani

Rekordową liczbę osób i grup zgłoszono do tegorocznej edycji Wolontariusze Ziemi Dębickiej 2023. Kapituła zdecydowała się docenić siedmiu indywidualnych wolontariuszy oraz sześć grup wolontariackich z powiatu dębickiego.

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Domu Kultury Śnieżka odbyła się gala wręczenia statuetek dla osób zaangażowanych w bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka oraz rozwoju społeczno-gospodarczego z powiatu dębickiego.

Gościem specjalnym gali był ks. Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty Betlejem w Jaworznie, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym. Kapłan opowiedział o misji wspólnoty, realizowanych działaniach oraz osobach objętych wsparciem.

Do przedsięwzięcia, w tym roku zgłoszono rekordową liczbę wolontariuszy. Najwięcej bo 12 osób w kategorii uczeń szkoły ponadpodstawowej oraz 7 grup w kategorii grupowej wśród szkół podstawowych. W sumie, na ogłoszony przez Stowarzyszenie ,,Uwierz w siebie” konkurs wpłynęło 31 zgłoszeń.

W kategorii uczeń szkoły podstawowej tytuł laureata powędrował do Alicji Więch, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, a wyróżnienie do Stanisława Pietruchy ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Decyzją kapituły wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Aleksandra Szewczyk, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Wyróżnienia trafiły do Nikoli Kras z ZSZ w Pustkowie Osiedlu i Szymona Podrazy z dębickiego „Mechanika”.

W kategorii wolontariusza dorosłego zwyciężyła Elżbieta Drąg ze Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej Straszęcin oraz Jakub Czapla z Latoszyna.
W kategorii grupowej, wśród uczniów szkoły podstawowej wygrał Szkolny Klub Wolontariatu w Nagawczynie, a wyróżnienie trafiło do uczennic Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy: Marceliny Czuchajewskiej i Anny Kopali.

Wśród młodzieży wygrał Zespół Szkół w Jodłowej, a wyróżnienie zdobył Wolontariat LOMS.

Kapituła konkursowa zdecydowała, że w kategorii grupowej osób dorosłych Wolontariuszem 2023 roku zostaną Instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

Celem Gali Wolontariatu jest uhonorowanie działalności dobroczynnej i społecznej osób, które bez względu na wiek czy wykształcenie, pracują na rzecz potrzebujących.

Dla wszystkich wolontariuszy wystąpiła Grupa Artystyczna Safo.


źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.