Previous
Next
Previous
Next

Złote Gody 29 par – DUŻO ZDJĘĆ !

W czwartek, 30 listopada 2023 roku w Hotelu Millenium w Żyrakowie odbyła się uroczystość Złotych Godów par małżeńskich z terenu Gminy Żyraków. Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznano 29 parom, które ślub brały w 1973 roku. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie Mszę św. w intencji Jubilatów sprawował proboszcz tutejszej parafii ks. Tomasz Gołąbek.

Medalami przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka odznaczał Jubilatów. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, podziękował za to, że dają dobry przykład młodszym pokoleniom. Parafrazując słowa ks. Proboszcza powiedział, że aby przetrwać tyle lat razem czasami trzeba niedowidzieć i niedosłyszeć pewnych rzeczy. Życzył Dostojnym Jubilatom zdrowia i radości w codziennym życiu.

W gronie tegorocznych jubilatów znaleźli się: Zofia Miazga-Bartuzi i Andrzej Bartuzi, Stanisława i Władysław Baum, Maria i Józef Bodzioch, Krystyna i Bronisław Depowscy, Stanisława i Władysław Dziukała, Teresa i Marian Erazmus, Danuta i Stefan Gil, Irena i Kazimierz Graniczny, Krystyna i Władysław Jaśkiewicz, Helena i Tadeusz Jeleń, Maria i Wiesław Kusek, Halina i Stanisław Lenczowscy, Krystyna i Janusz Lipa, Janina i Stanisław Małozięć, Halina i Michał Mróz, Janina i Bolesław Partacz, Janina i Roman Pytel, Maria i Benedykt Sak, Zofia i Kazimierz Stachowicz, Stanisława i Marian Stefan, Maria i Stanisław Szafrańscy, Elżbieta i Konstanty Szczepańscy, Maria i Jan Szczędor, Krystyna i Jerzy Szelest, Teresa i Stanisław Szostak, Leonarda i Mieczysław Szydłowscy, Danuta i Józef Wawrzonek, Eugenia i Edward Zaborowscy, Kazimiera i Marian Zaręba.

W imieniu Jubilatów za przygotowanie uroczystości podziękował Pani Zofia Miazga-Bartuzi.

O piękną oprawę muzyczną uroczystości zadbał Gminny Zespół Artystyczny „PO NASZEMU” działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Uroczystość prowadziła Lucyna Szymaszek – zastępca Kierownika USC Żyraków oraz Joanna Stasik – podinspektor w UG Żyraków.

źródło: UG Żyraków

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.