Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ze służbą pożegnał się po 31 latach pracy, w tym 5 latach na stanowisku komendanta powiatowego

Piątek, 12 stycznia 2023 roku to ostatni dzień pracy st. bryg. Krzysztofa Marka, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, jako szefa dębickich strażaków. St. bryg. Krzysztof Marek rozstał się z mundurem po blisko 5 latach służby na stanowisku komendanta powiatowego i 31 latach służby w ogóle.

Z tej okazji w tut. komendzie miał miejsce uroczysty apel, w którym udział wzięli między innymi: poseł na Sejm RP Jan Warzecha, zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego, komendanci miejscy i powiatowi, starosta dębicki z zastępcą , burmistrzowie i wójtowie, a także przedstawiciele poszczególnych instytucji, służb, inspekcji i straży.

St. bryg. Krzysztof Marek karierę pożarniczą rozpoczął w 1993 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej,  którą ukończył w 1997 roku. Następnie pracował w Krakowie na stanowisku dowódcy sekcji. Od 1999 r. swoje życie zawodowe w całości poświęcił podkarpackiemu pożarnictwu. W latach 1999 – 2019 związany był z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, zajmując różne stanowiska. Służbę w KW PSP w Rzeszowie rozpoczął, jako specjalista, następnie starszy specjalista i oficer operacyjny w Wydziale Operacyjnym, realizując zadania z zakresu funkcjonowania grup specjalistycznych z terenu województwa podkarpackiego oraz ochrony informacji niejawnych.

St. bryg. Krzysztof Marek ukończył także studnia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, uzyskując tytuł magistra w zakresie wychowania obronnego i bezpieczeństwa publicznego. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania i dowodzenia w strukturach państwa. W trakcie dotychczasowej służby uzyskał uprawnienia płetwonurka, stermotorzysty oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W 2019 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Za swoją wieloletnią służbę był wielokrotnie nagradzany i odznaczany:

– Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę

– Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej;

– Brązowy medal za zasługi dla Obronności Kraju

– Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa;

źródło: PSP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.