Previous
Next
Previous
Next

Dzieła Mistrza Płatnerskiego w Muzeum Regionalnym

Husarskie zbroje, pawęża, karabele, broń oraz inne działa z pracowni dr. Mariana Mikuły będzie można obejrzeć podczas ekspozycji pt. „Płatnerz” w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Otwarcie wystawy z cyklu Arkana Mistrzów odbędzie się w czwartek 8 lutego br. o godz. 17:00.

Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza na wernisaż wystawy dzieł z cyklu Arkana Mistrzów pt. „Płatnerz”, który odbędzie się 8 lutego o godzinie 17:00 w budynku głównym Muzeum przy ulicy Ratuszowej 4.

Na wystawie prezentowane będą rekonstrukcje zbroi polskiej z warsztatu Mistrza Rzemiosła Artystycznego dr. Mariana Mikuły – płatnerza, metaloplastyka, złotnika i jubilera. Goście dębickiego Muzeum będą mieli okazję zobaczyć m.in. zbroje husarskie, pełne oporządzenie towarzysza pancernego, karabele, pawęża, broń palna i wiele innych replik.

Dzieła dr. Mariana Mikuły znane są zarówno w Polsce jak i za granicą. Jego szable, tarcze, rapiery, pistolety, bandolety, ryngrafy, czy zbroje występowały w wielu polskich filmach, w tym m.in. „Potopie”, „Ogniem i Meczem”, „Lalce”, „Koperniku” czy „Piratach”.

Podczas wernisażu obecny będzie sam mistrz, który opowie o arkanach swojego kunsztu. Opowieść o polskiej husarii przedstawi kustosz dębickiego Muzeum Artur Getler.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.