Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jak radny przyszedł do szkoły i powiedział, że ma dla niej prawie 100 tys. zł

-We wrześniu ubiegłego roku przyszedł do mojej szkoły nieznany mi wówczas pan i spytał czy może w czymś pomóc – mówi Renata Prucnal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Tak zaczęła się historia, która zaowocowała remontem sali gimnastycznej w tej placówce wartym blisko sto tysięcy złotych.

-Pan przedstawił się jako rodzic dziecka które chodzi do klasy czwartej mojej szkoły i zaoferował pomoc. Spytałam czy naprawdę chciałby mi w czymś pomóc, a on odpowiedział, że tak. Okazało się po pewnym czasie, że jest radnym Rady Miejskiej w Dębicy i nazywa się Adam Rogowski – relacjonuje dyrektor Renata Prucnal.

Jedną z najpilniejszych potrzeb w „trójce” był remont sali gimnastycznej, która była w fatalnym stanie. Drewniany parkiet był zniszczony, na ścianach pojawiała się pleśn. Szkoła wielokrotnie starała się o środki na jej remont, ale bezskutecznie. Jesienią minionego roku do akcji wkroczył radny Adam Rogowski.

-Złożyłem wniosek o przeznaczenie blisko stu tysięcy złotych na remont sali gimnastycznej i udało mi się przekonać do poparcia tego pomysłu burmistrza Dębicy oraz pozostałych radnych. Wkrótce pieniądze trafiły na konto szkoły – mówi Adam Rogowski. Pani dyrektor nie czekając na letni sezon remontowy zarządziła rozpoczęcie prac podczas minionych ferii zimowych. W ciągu zaledwie dwóch tygodni całkowicie odnowiono wnętrze sali.

Zakres prac objął wycyklinowanie parkietu, zagruntowanie i pomalowanie ścian. Wnętrzne nabrało czystego i schludnego wyglądu. Dzieciaki po powrocie z ferii nie poznawały swojej „starej” sali.
-Bardzo się cieszę, że tak sprawnie udało się przeprowadzić całą inwestycję – dodaje Adam Rogowski. Najważniejsze jest to, że dzieci będą mogły teraz ćwiczyć w bezpiecznych warunkach.
Uczniowie zgodnie przyznają, że zajęcia z wychowania fizycznego w czystej i odnowionej sali to zupełnie nowa jakość.
– Cwiczy się lepiej i przyjemniej – mówią podopieczni „trójki”.

Zobacz również materiał PTVR na ten temat.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.