Previous
Next
Previous
Next

Nowi kandydaci na burmistrza Dębicy? Józef Sieradzki? Paweł Wolicki?

Wybory samorządowe już za dwa miesiące, a wciąż nie ma jeszcze oficjalnych kandydatów na burmistrza Dębicy. W ostatnich dniach ewentualny zamiar kandydowania wyraził Józef Sieradzki. Inne nazwisko, które pojawia się na gorącej politycznie giełdzie, to Paweł Wolicki, były burmistrz Dębicy.

Józef Sieradzki jest wieloletnim radnym i kandydował już na burmistrza Dębicy. Cieszył się wówczas poparciem śp. Edwarda Brzostowskiego u którego, w czasach gdy rządził on Dębicą, pełnił funkcję sekretarza. Wyborów na burmistrza nie wygrał, ale jak kiedyś przyznał w rozmowie z naszą redakcją „ten pomysł wciąż mu chodzi po głowie”. Teraz pojawiły się również informacje, że zamierza ubiegać się o to stanowisko. Dzwoniliśmy do radnego kilka razy, ale niestety nie udało się nam z nim porozmawiać.

Innym kandydatem o którym pojawiają się wieści, że może ubiegać się o fotel burmistrza jest Paweł Wolicki. Pełnił on już funkcje burmistrza dwie kadencje, w tym jedną niepełną. Kilka miesięcy przed zakończeniem pierwszej zrzekł się stanowiska aby nie wykonywać budżetu przyjętego przez Radę Miejską, który jego zdaniem był uchwalony z naruszeniem prawa. Jarosław Kaczyński nazwał jego decyzję „dymisją honoru” i poparł go podczas wizyty w Dębicy. Wolicki następną kampanię wygrał i znów sprawował funkcję burmistrza miasta. Zapytany czy teraz też zamierza kandydować na burmistrza Dębicy odpowiada, że decyzji jeszcze nie podjął.
-Są takie rozmowy i zachęty kierowane do mnie, abym ubiegał się o stanowisko burmistrza Dębicy – powiedział w rozmowie telefoniczej z naszą redakcją, ale decyzji jeszcze nie podjąłem.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.