Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Odsłonięcie pomnika ppłk. Ludwika Marszałka oraz Żołnierzy Niezłomnych z ziemi dębickiej – 3 marca 2024

W najbliższą niedzielę 3 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w Dębicy odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający ppłk. Ludwika Marszałka oraz Żołnierzy Niezłomnych z ziemi dębickiej.

Wydarzenie rozpocznie się mszą św. o godz. 11:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Po Eucharystii uczestnicy przejdą na plac przy rondzie Adama Mickiewicza. Tam odbędzie się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika. Ostatnim elementem programu będzie Gala, która odbędzie się w Domu Kultury i Kinie „Śnieżka”.

PROGRAM
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy [godz. 11:00]
Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Pomnik Żołnierzy Niezłomnych przy Rondzie Adama Mickiewicza w Dębicy [godz. 12:00]
Podniesienie flagi Rzeczpospolitej Polskiej 🇵🇱, ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika , apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów

Dom Kultury i Kino „Śnieżka” w Dębicy [godz. 13:30]
Uroczysta Gala z okazji odsłonięcia Pomnika Żołnierzy Niezłomnych
okolicznościowe wystąpienia, wręczenie honorowych wyróżnień i podziękowań, występ Grupy Safo Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oraz Soul Sanok, projektcja filmu dokumentalnego pt. „Kryptonim Klasztor. Dopaść Pileckiego”.


Organizatorzy i partnerzy wydarzenia:
Światowy Związek Żołnierzy Armia Krajowa Dębica Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Fundacja Non Notus, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy, Miasto Dębica, Garmond Press, Wojsko Polskie, Jednostka Strzelecka 2017 im. Tadeusza Münnicha w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.