Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Straszęcin. Pijany 33-latek bez uprawnień do kierowania jechał prawie 100 km/h w terenie zabudowanym i uciekał przed policją

Dębiccy policjanci zatrzymali 33-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość w Straszęcinie. Wcześniej kierowca opla próbował ratować się ucieczką. Po pościgu okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu i zakaz kierowania pojazdami. 33-latka czekają teraz poważne konsekwencje. O jego losie zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godziną 22, dębiccy policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Straszęcin. W pewnym momencie, funkcjonariusze zauważyli osobowego opla, którego kierowca jechał prawie 100 km/h w obszarze zabudowanym, czyli w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Policjanci wydali polecenie do zatrzymania pojazdu, które zostało całkowicie zlekceważone przez kierowcę. Funkcjonariusze pojechali za osobowym oplem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w radiowozie jednak ten, zamiast się zatrzymać zjechał na teren jednej z posesji i po opuszczeniu pojazdu zaczął uciekać. Mężczyzna został został zatrzymany kilka minut poźniej po pieszym pościgu. Okazał się nim, 33-letni mieszkaniec Straszęcina. Od zatrzymanego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że mieszkaniec Straszęcina nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2026 roku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Nie dość, że przekroczył prędkość, to jeszcze kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie i nie miał prawa wsiadać za kierownicę z powodu cofniętych uprawnień do kierowania. 33-latka czekają teraz poważne konsekwencje. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.