Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Planują gruntowny remont budynku „Sokoła” w Pilźnie

Władze Gminy Pilzno poinformowały o otrzymaniu ponad 542 tys. zł dofinansowania na przeprowadzenie gruntownych zmian na „Sokole”.

„Dzięki tym środkom budynek „Sokoła” zostanie zmodernizowany i zaadaptowany na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pilźnie. Zmieni się też otoczenie budynku. To będzie nowoczesny obiekt, w którym powstaną: strefa do aktywnej pracy z dziećmi, strefa warsztatowa dla młodzieży, nowoczesne regały z księgozbiorem i stanowiska komputerowe, pomieszczenie do pracy z seniorami, przewidziano też zagospodarowanie terenu wokół budynku – stworzenie strefy relaksu i przestrzeni zielonej” – informują na FB władze Pilzna.

Sokół Pilzno

Budynek „Sokoła” jest budynkiem zabytkowym. Powstał w 1907 roku, a jego architektem był słynny, pochodzący z Zasowa architekt Teodor Talowski – twórca setek projektów kamienic, kościołów, kaplic, szkół i innych obiektów na terenie całej, głównie południowej Polski.

O Teodorze Talowskim można przeczytać w poniższym artykule:
Zaprojektował budynki: Liceum w Dębicy i „Sokoła” w Pilźnie oraz słynny wiadukt nad ulicą Lubicz w Krakowie. Jeden z najsławniejszych architektów przełomu XIX i XX wieku pochodził z Zasowa – Ziemia Dębicka (ziemiadebicka.pl)

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.