Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Weekend wspomnień. Niezapomniany bar „Zacisze” z okienkiem z lodami włoskimi i Motozbyt. Pamiętacie ?

To zdjęcie przedstawiające bar „Zacisze” już z okienkiem z lodami do którego stoi kolejka odnaleźliśmy całkiem przypadkowo w archiwaliach i jest ono publikowane po raz pierwszy. Fotografia pochodzi najprawdopodobniej z końcówki lat 70. XX wieku. W tym samym czasie w kamiennicy obok działał sklep mięsny i słynny Motozbyt w którym szczęśliwcy kupowali motocykle i części do nich, a jeszcze niedawno po sąsiedzku była stacja CPN. Na przeciwko tych kamienic działała słynna restauracja „Syrenka”.

Bar „Zacisze” jak już zdążyliśmy się przekonać po komentarzach na FB funkcjonuje w pamięci dębiczan jako miejsce gdzie przychodziło się na doskonałe pierogi z jabłkami, kawę z mlekiem, krokiety z kapustą, żurek z jajkiem i doskonałą zupę pomidorową.

„Bar Zacisze , tam było proste, ale bardzo dobre jedzenie, kawa z mlekiem, bułka z masłem i jajko , pierogi ruskie itp . Wspomnień smak” – wspomina pan Jan.

Dębiczanie z rozrzewnieniem wspominają także działający obok sklep mięsny.
„Sklep mięsny …….. mówiło się , idziemy po mięso ” do Misia” . To był Pan ,który był kierownikiem sklepu i prawdziwym masarzem. Potrafił wspaniale rozbierać półtusze. W miejscu gdzie teraz jest przystanek autobusowy była stacja benzynowa” – wspomina jeden z naszych czytelników.

Restauracja „Syrenka” , zdjęcie z archiwum „Mechanika”/retusz i koloryzacja ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.