Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Po 1000 złotych mandatu dla dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Mimo licznych apeli, cyklicznie przeprowadzanych policyjnych akcji i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się kierowcy, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiadają za kierownice pojazdów. Policjanci podczas piątkowej służby zatrzymali kierowcę bmw i dwóch rowerzystów. Wszyscy byli nietrzeźwi i ponieśli konsekwencje. Kierowca pojazdu stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem, kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami.

W piątek po godz. 8.00 w Woli Ocieckiej, policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Kierowca jednośladu jechał drogą, a jego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 50-latka. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Kilkadziesiąt minut później kolejny rowerzysta został poddany badaniu na trzeźwość w tej samej miejscowości. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie 49-letniego mieszkańca Woli Ocieckiej. Policjanci ukarali rowerzystę mandatem w wysokości 1000 złotych.

Około godz. 16 policjanci z dębickiego Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Pustynia sprawdzili stan trzeźwości kierującego bmw. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Rzeszowa ma w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a teraz będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.