Previous
Next
Previous
Next

Rolnicy doszli do kresu wytrzymałości. Zobacz gdzie jutro będą blokady – Dębica, Ropczyce, Sędziszów, Jasło, Tarnów

Powiat ropczycko-sędziszowski. Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach informuje, że w piątek 9 lutego w godzinach 10-14.30, odbędzie się protest rolników, który może powodować utrudnienia w ruchu. Protest odbędzie się w miejscowości Sędziszów Małopolski.

Deklarowana przez protestujących trasa przejazdu będzie obejmowała ulice: Węglowskiego, 3-go Maja, Rynek, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Grunwaldzka, Witosa – skąd protestujący, przejadą drogą krajową nr 94 w kierunku Ropczyc, zawrócą na rondzie im. 650-lecia w Ropczycach, następnie wrócą na ul. Węglowskiego w Sędziszowie Małopolskim.
W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Jasło. W piątek 9 lutego br. na terenie powiatu jasielskiego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w związku z protestem rolników.
Zbiórka uczestników protestu ma odbyć się przy parkingu kościelnym w Trzcinicy. Następnie około godz. 11, kierowcy ciągników rolniczych mają wyjechać na drogę krajową nr 28. Ich trasa ma przebiegać następująco:

  • Trzcinica droga krajowa nr 28 – Jasło. ul. 3 Maja – Jasło ul. Wojska Polskiego – Jasło droga wojewódzka nr 992 (wzdłuż ul. Grunwaldzkiej) – Jasło ul. Kasprowicza – Jasło ul. Piłsudskiego – rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 i drogi wojewódzkiej nr 992 – łącznik KG2 na drodze wojewódzkiej nr 992 ( wzdłuż ul. Konopnickiej) – Rondo Solidarności 

Powrót ma odbywać się w sposób analogiczny.
W związku z tym informujemy, że na ww. trasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy o ostrożność i zachowanie cierpliwości.

Tarnów. Zablokowanie mostów w Szczucinie oraz Borusowej, a także częściowy paraliż głównych dróg w Tarnowie zapowiadają rolnicy z regionu tarnowskiego.
Zgłoszony został protest rolników regionu tarnowskiego w którym zapowiedziane zostały między innymi częściowe zablokowanie mostów nad Wisłą w Szczucinie i Borusowej z pewnością utrudni kierowcom przejazd drogami wojewódzkimi na północ. To z kolei spowoduje paraliż Szczucina i innych miejscowości. Z tego tez względu policjanci z Tarnowa będą proponować alternatywne rozwiązania dla kierowców, którzy w piątek 9.02.2024 roku w godzinach 9:00 do 17:00 będą chcieli przejechać w kierunku północnym.

Zapowiedz przejazdu ciągników i maszyn rolniczych w Tarnowie i regionie tarnowskim ma polegać na powolnym przemieszczaniu się wytyczoną trasą, biegnącą od Niecieczy i dalej do Żabna, Niedomic, Ilkowic Łęgu Tarnowskiego i Tarnowa. Następnie ulicami Mroźną, Kryształową, Spokojną, Błonie, Al. Jana Pawła II, Słoneczną, Bł. Ks. Romana Sitko, Słowackiego, Szkotnik, Krakowską, Czerwoną, Czerwonych Klonów, Kwiatkowskiego, Witosa do Wierzchosławic drogą 975 w kierunku ronda za autostradą A4, następnie drogą wzdłuż autostrady do drogi 973, na rondzie w kierunku Wierzchosławic, drogą 975 do Radłowa, Biskupice Radłowskie, Żabno, Nieciecza.
W tym czasie policjanci wydziałów; ruchu drogowego oraz prewencji będą zabezpieczać kolumnę tych pojazdów zapewniając bezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pieszych, a także czuwać na płynnością przejazdy kolumny protestujących rolników.
Zwracamy się z prośbą o wybór alternatywnych tras przejazdu w czasie trwania protestu, a także zachowanie spokoju i zwracanie uwagi na policjantów kierujących ruchem.

Dębica.
Jutro rolnicy zamierzają zablokować DK 94 na odcinku od Zajazdu Parkosz do Sezamu. Początek protestu zapowiedziany jest na godzinę 10.00.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.