Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Urząd Miejski w Dębicy wydał oświadczenie w sprawie apartamentowca

Dzisiaj, 16 lutego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy pojawiło się następujące oświadczenie:

„W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami na temat budowy apartamentowca na działkach należących do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 i Przedszkola Miejskiego nr 1, władze Dębicy informują, że nie zostały wydane żadne zezwolenia pozwalające na budowę nieruchomości na terenie należącym do miasta znajdującym się przy ulicy Szkotniej.

Nie jest prawdą, że Burmistrz Dębicy, wydał jakąkolwiek zgodę na budowę nieruchomości na działce miejskiej. Przede wszystkim należy zauważyć, że burmistrz, jako organ wykonawczy gminy, nie wydaje zezwoleń na budowę jakiejkolwiek nieruchomości. Decyzje w sprawie pozwolenia na budowę leżą w gestii samorządu powiatowego. Również nieprawdziwe są informacje, jakoby dyrektorzy SP 11 i PM 1, zarządzający wymienionymi działkami, wyrazili zgodę na ich udostępnienie lub dzierżawę, a także na jakąkolwiek ingerencję w architekturę znajdującą się na terenie obu placówek.

Informujemy, że jeden z interesariuszy wystąpił do Burmistrza Miasta z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy. Pragniemy podkreślić, że zgodnie z prawem, o ustalenie warunków zabudowy może ubiegać się każda osoba, nie tylko właściciel działki. Możliwe jest to nawet dla osób nieposiadających żadnych praw do działki, gdyż otrzymana decyzja nie przyznaje praw do terenu. Takie decyzje nie wpływają także na prawa własności ani uprawnienia osób trzecich. O wydanie warunków zabudowy może wystąpić każda osoba także zainteresowana kupnem danej działki” .

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.