Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uwaga! Zagubiono Kennkartę na nazwisko Michalina Świerk i Władysław Skarbek!

Podczas II wojny światowej ukazywała się prasa polskojęzyczna w której zamieszczano również ogłoszenia o zwykłych życiowych wydarzeniach. Gazeta była redagowana pod dyktando Niemców o czym świadczą materiały na pierwszej stronie oraz na kolejnych. Ostatnie rubryki przeznaczone były na ogłoszenia drobne.

Tam też w numerze z soboty, 20 lutego 1943 roku znalazło się ogłoszenie o następującej treści: „Zgubiono Kennkartę na nazwisko Michalina Świerk, Grabiny, Kreis Dębica”. Inne ogłoszenie zamieścił Włodziemierz Skarbek, które brzmi: „Zgubiono Kennkartę na nazwisko Skarbek Władysław wystawioną przez Kreishaptmannschaft Dębica”. Podobne komunikaty ogłaszali inni mieszkańcy Dębicy. Można je przeczytać na skanie zamieszczonym w artykule.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.