Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Odsłonięcie pomnika ppłk. Ludwika Marszałka oraz o Żołnierzy Niezłomnych z ziemi dębickiej – FOTOREPORTAŻ

Główne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Po eucharystii nastąpiło odsłonięcie pomnika ppłk. Ludwika Marszałka oraz o Żołnierzy Niezłomnych z ziemi dębickiej.

Odczytany został także apel pamięci, a wojskowa asysta honorowa oddała salwę honorową. Pierwsza część niedzielnych uroczystości zakończyła się składaniem kwiatów przez zgromadzone delegacje pod pomnikiem podpułkownika Ludwika Marszałka na nowo powstałym Placu im. Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Pomnik powstał z inicjatywy fundacji „Non Notus” z Mielca oraz Światowego Związku Żołnierzy AK.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.