Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kopernik bohaterem konkursu

Dziewięć szkół podstawowych z miasta i gminy Dębica wzięło udział w konkursie „Zadbaj o swoje pieniądze” w ramach projektu Odkryj Kopernika. Przedsięwzięcie od 15 lat organizuje Szkoła Podstawowa nr 6 w Dębicy.

Program jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej. Do tegorocznej rywalizacji zakwalifikowało się osiem dębickich szkół i jedna z Latoszyna.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z astronomii, ekonomii, matematyki. Przygotowano również konkurencje sportowe. Rywalizującym uczestnikom kibicował burmistrz Mariusz Szewczyk.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, bankowości oraz życia i działalności Mikołaja Kopernika, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kulturalne i naukowe dziedzictwo narodowe oraz popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci.

źródło; UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.