Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Koncert charytatywny „Płomienie miłości” – „Solidarni z Afryką”

W czwartek 18 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbył się koncert charytatywny „Płomienie miłości” dedykowany dzieciom głodującym w Afryce.

Koncert zorganizowany był pod patronatem Katolickiego Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata ,,Maitri” w ramach Akcji Adopcja Serca. Koordynator koncertu dr Małgorzata Gawle-Wiernasz na początku uroczystości powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości.

Ukazała istotę Adopcji serca – jako symbolicznego przyjęcia do swego serca i rodziny biednego lub osieroconego dziecka i systematycznego wsparcia materialnego, tak by dziecko mogło być odżywiane i mogło się kształcić w Oratoriach prowadzonych przez Misjonarzy. Adopcja Serca buduje duchowe emocjonalne oraz poczucie solidarności między rodzinami w Polsce i krajach ubogich m.in w Afryce.

Na program koncertu złożył się montaż słowno – muzyczny, fragmenty listów Misjonarzy pracujących z biednymi dziećmi, film oraz piosenki jak ,,Nieznajomy” w wykonaniu Klaudii Ochab „Człowieczy Ios” Julii Wadas, „SOS Małgorzaty Gawle-Wiernasz oraz „Modlitwy franciszkanskiej ” w wykonaniu zespołu muzycznego z Siostrą Klaudia na czele. Wysłuchano też utworu Asturias w wykonaniu gitarzystki Magdaleny Grocholi, koncertu F. Szopena Jana Balińskiego oraz utworów m. in Summertime Sadness wykonanych przez zespół Jagiellończycy pod opieką muzyczną pana Rafała Króla i Pani Reginy Kontrabeckiej-Zapór. Prowadzącymi uroczystość byli Aleksandra Oleksy i Jakub Motyka.

Na koniec uroczystości głos zabrała Dyrektor Ludmiła Stelmach – Kołodziej dziękując wykonawcom koncertu, gościom i młodzieży również za złożone ofiary na rzecz głodujących dzieci w Afryce. Zaproszeni goście wraz z artystami mogli jeszcze zatrzymać się na chwilę refleksji przy kawie.

źródło: I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy/Fot. Nadia Król

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.