Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na dębickim basenie rywalizują lekarze z całej Polski

Ponad 110 lekarzy z Polski i Belgii wspólnie z rodzinami biorą udział w XIX Mistrzostwach Polski Lekarzy w Pływaniu. Dębicę reprezentuje trzech medyków. Rywalizacji sportowej towarzyszy konferencja naukowo-szkoleniowa „Postęp w medycynie sportowej”.

Uczestnicy zawodów w Dębicy zamieniają na kilka dni kitel lekarski na strój pływacki i rywalizują w 30 dyscyplinach pływackich. W mistrzostwach biorą udział medycy z siedemnastu izb lekarskich w Polsce oraz gościnnie lekarz z Belgii. Zawody ruszyły w czwartek (18 kwietnia br.). W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczył burmistrz Mariusz Szewczyk, który podkreślał, że organizacja tak prestiżowej imprezy, to doskonała promocja Dębicy.

Inicjatorem i organizatorem mistrzostw, wspólnie z doktorem Lesławem Ciepielą, jest lekarz Janusz Bieniasz, który podkreśla, że te mistrzostwa to nie tylko integracja środowiska lekarskiego, ale również promocja zdrowego stylu życia.

Do Dębicy przyjechali medycy m.in. z Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Krakowa,  Lublina i Tarnowa.

Sportową rywalizację lekarzy od lat wspiera finansowo i organizacyjnie Miasto Dębica.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.