Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Niesamowite zdjęcia dawnej Dębicy. Tak kiedyś wyglądało miasto. Nie do uwierzenia !

Kiedyś ta część miasta leżała daleko na jego peryferiach. Jedynym znaczącym elementem tego obszaru była wzniesiona w 1938 roku Szkoła Mechaniczna, dzisiejszy Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, popularny „Mechanik”. Patrząc z drugiego piętra tego bardzo okazałego jak na tamte lata budynku szkoły wokół roztaczał się widok na … puste przestrzenie. Dopiero w latach 60 i 70 XX wieku zaczęła się zabudowa tej części miasta.

Zdjęcia z Archiwum „Mechanika” dzięki uprzejmości Pani Bożeny Zielińskiej i Pana Pawła Miłosza z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Koloryzacja fotografii ziemiadebicka.pl

Przeczytaj także: Bohaterskiemu lekarzowi i jego żonie w ukrywaniu kilkunastu Żydów pomagali ich mali synowie. Obok stał budynek Gestapo, gdzie torturowano i zabijano więźniów

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.