Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uczniowie „Kwiatka” zwycięzcami konkursu Lockheed Martin CYBERQUEST

Zwycięski zespół w składzie: Sebastian Kloc (5bTP) i Maksymilian Regner (5bTP) oraz Kacper Oleksy (3bT), Hubert Dziuk (3bT) i Adam Stanoch (2aT).

Kolejny rok z rzędu uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Kwiatkowskiego w Dębicy , popularnego „Kwiatka” zajęli pierwsze miejsce w konkursie Lockheed Martin CYBERQUEST. Jest to prestiżowe międzynarodowe wydarzenie, które wychodzi naprzeciw ogromnych zagrożeń pochodzących z globalnego Internetu.

Konkurs odbywał się od 13 marca do 6 kwietnia – w zależności od lokacji. Zwycięska drużyna „Kwiatka” zdecydowanie zostawiła w tyle wszystkie pozostałe zespoły. Drużynę o nazwie „Fish n Chips” tworzyli: mistrzowie cyberbezpieczeństwa – Sebastian Kloc (5bTP) i Maksymilian Regner (5bTP) oraz Kacper Oleksy (3bT), Hubert Dziuk (3bT) i Adam Stanoch (2aT).

Pełnię szczęścia zapewnił drugi zespół reprezentujący „Kwiatka” – „Mr Laser’s Team”, który zajął trzecie miejsce. W ten sposób uczniowie z ZSnr 2 w Dębicy zdominowali podium i cały konkurs. Drugi team do boju poprowadził lider – Michał Mikołajczyk. W jego drużynie znaleźli się: Krzysztof Kucharski, Szymon Jagiełło i Kamil Lauzer (wszyscy z kl. 2bT). Ich sukces jest tym bardziej cenny, iż poza Michałem, nasi pozostali bohaterowie wystartowali w tym konkursie po raz  pierwszy. Poza tym startowali w osłabieniu, gdyż ich drużyna liczyła o jedną osobę mniej od wszystkich pozostałych. Brawa dla ich osiągnięcia!

Podczas 3-godzinnych zmagań zespoły uczniów wspólnie rozwiązują wyzwania związane z cyber­bezpieczeństwem. CYBERQUEST to konkurs oparty na chmurze, w którym uwzględniane są problemy stworzone przez inżynierów do spraw cyberbezpieczeństwa firmy Lockheed Martin. Format Capture the Flag (CTF) obejmuje wieloetapowy scenariusz włamań, steganografię, kryptografię, inżynierię wsteczną, pełne hackowanie systemu operacyjnego, przechwytywanie pakietów, exploity internetowe, inżynierię społeczną i świadomość cyberbezpieczeństwa.

Firma organizująca konkurs – z uwagi na swój profil działalności – jest od lat poddana permanentnym atakom z wielu państw jednocześnie. Hackerskie grupy przestępcze, najczęściej finansowane przez wrogie, autokratyczne państwa, usiłują przełamać zabezpieczenia wielu przedsiębiorstw, urzędów, ministerstw itp. w demokratycznych państwach. Dlatego muszą nas bronić najlepsi specjaliści. Nasi laureaci CYBERQUEST, z racji swoich osiągnięć, już niedługo będą rozchwytywani na rynku pracy. Będziemy im kibicować i trzymać za nich kciuki. Sebastian i Maksymilian są już właściwie absolwentami, więc życzymy im wszelkich sukcesów – tak naukowych, jak i zawodowych. Natomiast ich następcom, którzy dalej będą nas reprezentować, wróżymy dalsze osiągnięcia w wielu konkursach i projektach naukowo-technicznych, jakie realizowane są w naszej szkole.

źródło: ZS nr 2 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.