Dni Dębicy 2024 – program

Burmistrz Dębicy Mateusz Kutrzeba oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zapraszają na wydarzenia w ramach Dni Dębicy 2024. Z okazji święta miasta odbędą się koncerty, pokazy nowoczesnych i zabytkowych pojazdów, kulinarna bitwa na dwie patelnie oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Gwiazdą obchodów będzie zespół Happysad.

Sobota, 25 maja (Stadion Miejski przy ul. Akademickiej)

Pierwszy dzień obchodów święta miasta odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej, gdzie zaplanowano cztery koncerty. Jako pierwsza, o godz. 16:00, wystąpi Mobilna Filharmonia z projektem Zaczarowane dźwięki bajkowej piosenki. Artyści zabiorą najmłodszych w podróż po najpiękniejszych dźwiękach dziecięcego świata.

O godz. 17:00 wystąpi formacja Lorum, która zaprezentuje największe rockowe hity. Zespół łączy wpływy klasycznego rocka ze świeżym, nowoczesnym akcentem. Od legendarnych coverów po własne kawałki.

Na godz. 19:00 zaplanowano koncert dla fanów legendarnego zespołu The Beatles, którego przeboje znane są melomanom w każdym wieku. Wystąpi zespół The Postman – Beatlesi z Polkowic, którzy wykonają największe przeboje brytyjskiego zespołu rockowego z Liverpoolu.

O 21:00 na scenie Dni Dębicy 2024 zaprezentuje się gwiazda wieczoru – Happysad. Formacja powstała w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Zespół od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Happysad ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. Podczas koncertu usłyszymy najpopularniejsze utwory artystów, które przez wiele tygodni znajdowały się na czele polskich list przebojów.

Niedziela, 26 maja (Rynek)

Drugi dzień Dni Dębicy rozpocznie się o godzinie 16:00. W programie znajdą się atrakcje dla całych rodzin oraz uczestników w każdym wieku.
Dzieci odnajdą radość w bajkowym świecie, gdzie czekają na nich liczne atrakcje: od animacji i występów Lady Fama Show, przez dmuchane zjeżdżalnie, po warsztaty cyrkowe, eurobungee, malowanie twarzy, fotobudkę oraz przejażdżki na kucykach. Te kreatywne aktywności zapewnią rozrywkę i rozbudzą wyobraźnię najmłodszych.
Kulinarne emocje rozpali pokaz kulinarny finalistów programu MasterChef, podczas którego uczestnicy będą mogli podziwiać talent i umiejętności najlepszych szefów kuchni. Bitwa na dwie patelnie to nie tylko pokaz, ale również szansa na odkrycie nowych smaków i aromatów w fascynującej rywalizacji kulinarnych talentów. W ramach wydarzenia nastąpi również degustacja potraw.

Dni Dębicy to również okazja do podziwiania zabytkowych i nowoczesnych cudów techniki na pokazie samochodów, zorganizowanym przez Night Riders, Automobilklub Stomil Dębica oraz Gryfitów Dębica. Uczestnicy będą mogli zbliżyć się do ikon przeszłości i najnowszych modeli, a także wymieniać się pasjami z innymi entuzjastami motoryzacji.
Finałem drugiego dnia festiwalu będzie potańcówka na płycie Rynku z udziałem zespołu Mega, która rozpocznie się o godzinie 19:00. Wieczór zamknie spektakularny Fireshow – pokaz tańca z ogniem w wykonaniu krakowskiego artysty, zapewniający niezapomniane wrażenia.

Poniedziałek, 27 maja (Dom Kultury Mors)

Zwieńczeniem Dni Dębicy będzie podsumowanie działalności grup artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, podczas programu Marzenia do spełnienia z dedykacją dla rodziców.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w tych wyjątkowych dniach pełnych atrakcji, które łączą społeczność i celebrują kulturę naszego miasta. Cieszmy się wspólnie świętem miasta podczas Dni Dębicy 2024!

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.