Srebrna odznaka dla szkoły w Zwierniku

Po wykonaniu dwóch zadań polegających na przygotowaniu ilustracji do bajki pt. „O królewnie zaklętej w żabę” i gry nt. życia i działalności rtm. Witolda Pileckiego pt. „True story of a hero – Pilecki”, szkoła w Zwierniku zakwalifikowała się do III etapu IV Turnieju Szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Opiekunami uczniów przygotowujących prace do tych etapów były Edyta Potok i Marzena Świerczek.

 
15 maja drużyna ze SP w Zwierniku w składzie: Jerzy Litawiński, Daria Maziarka z kl. VI oraz Karolina Mazur i Julia Papiernik z kl. V wraz z opiekunami
Bożeną Longosz-Wolańską i Jolantą Placek udały się na trzydniowe manewry do Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszy dzień turnieju szkół obejmował rywalizację w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg krótkodystansowy, rzut piłeczką i sztafetę. Uczestnicy musieli również wykazać się przed strażakami umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia zespoły mogły też przygotować się do turnieju wiedzy zwiedzając z przewodnikiem wystawę Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

Drugiego dnia turnieju szkół podczas manewrów uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, aby dotrzeć do punktów, w których czekały na nich zadania. Manewry zakończyły się ogniskiem integracyjnym. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne wyjście na kręgle.

Trzeciego dnia Turnieju Szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego uczniowie wzięli udział w etapie czytelniczym przygotowanym przez Miejską Bibliotekę oraz w konkursie wiedzy o życiu Marii i Witolda Pileckich przygotowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Wykazali się znajomością przeczytanych lektur, kreatywnością i wyobraźnią w kalamburach.
Po podsumowaniu  punktacji nasza drużyna zadowolona, trochę zmęczona, ale bogatsza o nowe doświadczenia, wróciła do domu ze srebrna odznaką. W poprzednich latach szkoła w Zwierniku zdobyła dwie brązowe i jedną srebrną odznakę.
Źródło: Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.