Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Matury 2024 wystartowały. Dziś maturzyści pisali maturę z języka polskiego

W powiecie mamy w tym roku blisko 900 maturzystów. O godzinie 9.00 dokładnie 848 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników zasiadło do pierwszego sprawdzianu, czyli obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Dzisiaj, 7 maja o godz. 9.00 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści na egzaminie otrzymali następujące tematy zadań

Temat 1. Bunt i jego konsekwencje dla człowieka.
Temat 2. Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?

W wypracowaniach należało sie odwołać do lektury obowiązkowej – wybranej spośród lektur wymienionych na stronach 3 i 4 arkusza egzaminacyjnego, innego utworu literackiego – może to być również utwór poetycki lub wybranych kontekstów

„Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za młodzież i życzyć maturzystom powodzenia. Połamania piór, niech ten start w dorosłe życie wypadnie jak najlepiej!” – mówiła dziś w dębickim „Kwiatku” wicestarosta Ewelina Kuś, która gościła w szkole tuż przed rozpoczęciem egzaminu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.