Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na Rynku królowała Biało-Czerwona

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dzieci z miejskich przedszkoli z biało-czerwonymi chorągiewkami w rękach spotkały się we wtorek (30 kwietnia) na Rynku. Podczas wydarzenia podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej, odśpiewano polski hymn, a dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Dębicy przedstawiły patriotyczną część artystyczną.

Blisko pół tysiąca najmłodszych mieszkańców Dębicy świętowało na Rynku Dzień Flagi. Maluchy z biało-czerwonymi chorągiewkami w rękach odśpiewały hymn państwowy wspólnie z władzami samorządowymi.

Występ artystyczny w tym roku przedstawiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9. Nie zabrakło w nim wierszyków o symbolach narodowych i pięknie naszej Ojczyzny oraz tańców z Biało-Czerwoną.

W uroczystości wziął udział Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, jego zastępca Maciej Małozięć oraz burmistrz elekt Mateusz Kutrzeba i starosta dębicki Piotr Chęciek.

– To piękny widok, kiedy maluchy z uśmiechami na twarzy i z flagami w rękach śpiewają o pięknie naszego kraju. Zachęcam dębiczan, aby na 2 maja ozdobili swoje domy Biało-Czerwoną. Świętujmy ten dzień wspólnie – mówił burmistrz Mariusz Szewczyk.

Tradycyjnie na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.