Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

244 uczniów z 10 szkół podstawowych w Dębicy przystąpiło wczoraj do pierwszej części egzaminu ósmoklasisty.

W 2024 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 14 do 16 maja (wtorek – czwartek). Czas trwania poszczególnych części to 120 min dla języka polskiego, 100 min dla matematyki oraz 90 min dla języka obcego. W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony odpowiednio o 60 min, 50 minut oraz 45 minut.

Dziś o godzinie 9:00, ósmoklasiści rozpoczęli egzamin od części sprawdzającej znajomość języka polskiej. To test ich umiejętności językowych, czytania ze zrozumieniem oraz umiejętności redagowania tekstu.

Kolejny dzień egzaminów przyniesie im konfrontację z matematyką. Wyzwanie sprawdzi ich logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów oraz znajomość zagadnień matematycznych.

Ostatni dzień ich egzaminacyjnej podróży będzie poświęcony językowi obcemu nowożytnemu. Uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim lub innym językiem, który wybrali.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie poznają do 3 lipca br.

Uczniowie, którzy przystępują tego roku do egzaminu to młodzież urodzona w drugiej połowie roku 2009. Większość ich kolegów, urodzonych w pierwszej połowie roku, przystąpiło do egzaminu w roku ubiegłym.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.