Pijanych kierowców złapali w Jodłowej, Pustyni, Mokrzcu i Grabinach

Ponad 600 kierowców przebadali wczoraj dębiccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Wczoraj od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania pn. „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin, policjanci przebadali stan trzeźwości 602 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 4 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

Policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Zalasowej, która kierowała mercedesem. Została zatrzymana do kontroli drogowej w Jodłowej. Alkomat wykazał w jej organizmie 0,3 promila alkoholu. Później, policjanci interweniowali w miejscowości Pustynia wobec kierującego toyotą. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 39-letniego mieszkańca Żyrakowa. Urządzenie wykazało w jego organizmie 0,6 promila alkoholu. Następnie w Mokrzcu, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego mieszkańca Jaworza Górnego. Mężczyzna prowadził forda mając w organizmie również 0,6 promila alkoholu. W Grabinach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem, 42-letniego mieszkańca Głowaczowej. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.
Nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.