Pilzno. W hołdzie Matce Bożej Pocieszenia

W sobotę, 25 maja w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kościele Ojców Karmelitów w Pilźnie odbędzie się uroczyste zawierzenie społeczności pilźnieńskiej Matce Bożej Pocieszenia. Według tradycji, kult Matki Bożej w Pilźnie sięga IX wieku. Hołd Pilźnieńskiej Pocieszycielce składali nawet królowie: Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i św. Jadwiga Królowa.
Historia: https://www.karmel.pl/pilznenska-pocieszycielka/

Program uroczystości:

  • Godz. 19.00 – zbiórka przed kapliczką Matki Bożej na Rynku w Pilźnie
  • Przejście do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kościele Ojców Karmelitów w Pilźnie
  • Rys historyczny obrazu i kultu Matki Bożej Pocieszenia
  • Zawierzenie społeczności pilźnieńskiej Matce Bożej Pocieszenia.
  • Wieczorne czuwanie i Apel Jasnogórski

Serdecznie zaprasza Burmistrz Pilzna oraz Organizatorzy:
Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie
Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.