„Żagiel Kultury” dla Agnieszki Jackowskiej-Drożdż

W poniedziałek 27 maja w DK Mors” wręczona została Nagroda Burmistrza Miasta Dębicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. „Żagiel Kultury” za całokształt działalności w dziedzinie kultury otrzymała Agnieszka Jackowska-Drożdż, kierownik DK „Śnieżka”. Zwieńczeniem ceremonii był koncert „Marzenia do spełnienia” w wykonaniu zespołów artystycznych domu kultury.

Nagroda „Żagle Kultury” przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, które przyczyniają się do promocji i rozwoju kulturalnego naszego miasta. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla osób, które poprzez swoją pracę i poświęcenie inspirują społeczność lokalną do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Wyróżnioną w tym roku została Agnieszka Jackowska-Drożdż, kierownik Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Pani Agnieszka od wielu lat z pasją i zaangażowaniem działa na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście i regionie. Jej kreatywność oraz niestrudzone dążenie do doskonałości sprawiają, że każde organizowane przez nią wydarzenie stoi na najwyższym poziomie, przyciągając zarówno uczestników, jak i publiczność. Jej zaangażowanie w organizację festiwali, przeglądów i konkursów artystycznych przyciąga do dębickiego domu kultury licznych uczestników, w tym wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy dzięki jej wsparciu mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje.

Żagiel Kultury dla Pani Agnieszki Jackowskiej-Drożdż wręczyły Wiceburmistrz Dębicy Małgorzata Rauch oraz Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej w Dębicy Ludmiła Stelmach-Kołodziej.

Po ceremonii wręczenia nagrody, na scenie wystąpiły zespoły artystyczne Domu Kultury „Śnieżka” z programem „Marzenia do spełnienia”. Występ był podsumowaniem rocznej działalności artystycznej i stanowił dedykację dla rodziców, którzy wspierają młodych artystów na ich twórczej drodze. Publiczność miała okazję podziwiać różnorodne talenty, a pełne emocji przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem i gromkimi brawami.

W koncercie wzięły udział grupy: Mini Fantazja, Fantazja, Iskierki, Pantera, Sky Kids, Dream Kids, Tutu, grupy wokalne oraz Grupa Safo. Prowadzącymi grup są Dominika Migoń-Madura, Piotr Madura, Agata Lig-Sarama, Weronika Pych oraz Karolina Mróz. Stroje przygotowały Beata Śliwa oraz Agnieszka Wodzień a o nagłośnienie i światło zadbali Kamil Piekoś, Sergiusz Smolnicki, Piotr Cynar oraz Bartosz Piechota. Organizatorem wydarzania był nikt inny jak laureatka „Żagla Kultury” Agnieszka Jackowska-Drożdż.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.