Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Region. Konno będą patrolować lasy

Policjanci z ropczyckiej komendy, wspierani przez funkcjonariuszy z ogniwa konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa oraz strażnicy leśni z Nadleśnictwa Strzyżów organizują wspólne patrole. Podejmowane działania mają na celu między innymi zapobieganie nielegalnej wycince i kradzieżom drewna z lasu oraz podpaleniom.

Wspólne patrole strażników leśnych i policjantów odbywają się na terenach leśnych w gminie Ropczyce. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem m.in. kradzieżą drewna, kłusownictwu, szkodnictwu leśnemu czy podpaleniom. Patrole konne bardzo dobrze sprawdzają się w terenach leśnych, natomiast strażnicy służbę pełnią z wykorzystaniem samochodów terenowych.

Policjanci razem ze Strażą Leśną dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia chronią jego zasoby. Strażnicy mają także uprawnienia do egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem.

W czasie wspólnych służb mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.