70-lecie Miejskiego Przedszkola nr 6 w Dębicy – ZDJĘCIA

Siedemdziesiąte urodziny obchodzi w tym roku Miejskie Przedszkole nr 6 im. Janiny Porazińskiej w Dębicy. W czasie jubileuszu były występy dzieci, życzenia od zaproszonych gości oraz tort. Władze Dębicy reprezentowała Małgorzata Rauch, wiceburmistrz miasta.

Jubileusz przedszkola był okazją do wspomnień i wystąpień artystycznych najmłodszych. Swój czas mieli również absolwenci, którzy prezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i muzyczne.

Po zdmuchnięciu świeczek na urodzinowym torcie zgromadzeni goście składali życzenia dalszego pięknego rozwoju placówki. Wśród nich była m.in. Małgorzata Rauch – zastępca burmistrza Dębicy, Elżbieta Wolan – wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Ireneusz Kozak- dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty oraz dyrektorzy miejskich placówek oświatowych.

Przedszkole powstało na przełomie 1953/1954 roku przy Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Dębicy w bloku nr 6 przy ulicy Leśnej. 2 listopada 1954 zostało przeniesione do nowego budynku, wybudowanego przez WSK. Był to pierwszy w powiecie dębickim budynek przedszkolny przystosowany do potrzeb i wymagań małego dziecka. W związku z przeniesieniem szkoły do budynku przy ulicy Kraszewskiego, w latach 1957 – 1958 przedszkole powiększyło się o dwa oddziały. Cztery lata później oddano do użytku ogród przedszkolny.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.