W nurcie Wisłoki znaleziono zwłoki mężczyzny

Fot. OSP Przecław

Tragicznie zakończyły się poszukiwania mężczyzny, który wybrał się wczoraj wędkować na Wisłoce. Gdy przez kilka godzin nie wracał do domu, rodzina powiadomiła służby ratunkowe. Na brzegu znaleziono tylko wędkę należącą do wędkarza. Po kilku godzinach poszukiwań natrafiono pod wodą na ciało mężczyzny.

Fot. OSP Przecław

„W sobotę, około godziny 10:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrało zgłoszenie o wędkarzu, z którym nie ma kontaktu od wczoraj, który udał się na rzekę Wisłokę w okolicach mostu. Na miejsce przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu zostały skierowane liczne siły i środki, dwa zastępy z JRG 1 Mielec oraz 4 zastępy OSP: Przecław, Tuszyma, Kiełków oraz Rzemień. Do zdarzenia z naszej jednostki wyjechał zastęp GLM oraz łódz w obsadzie 5 strażaków ratowników. Zastępy z łodziami udawały się na wyspę na rzece Wisłoka w miejscowości Błonie, gdzie łodzie mogły zostać zwodowane. Działania ratownicze zostały prowadzone na wodzie przy użyciu łodzi, natomiast strażacy będący na lądzie sprawdzali brzegi jak również z użyciem drona z powietrza z jednostki OSP Rzemień. Na miejsce zdarzenia dotarły również zadysponowane zastępy z specjalistycznych grup: specjalistyczna grupa ratownictwa wodno – nurkowego „Tarnobrzeg” oraz specjalistyczna grupa sonarowa „Świętokrzystkie”Niestety finał akcji zakończył się tragicznie, strażacy natchnęli się na ciało mężczyzny, który był pod wodą. Zwołoki mężczyzny zostały podjęte z wody oraz przetransportowane na brzeg, po czym działania rozpoczęła policja pod nadzorem prokuratora.” -relacjonują przebieg wydarzeń strażacy z OSP Tuszyma.

Fot. OSP Przecław

Fot. OSP Przecław

Fot. OSP Przecław

Fot. OSP Przecław

Fot. OSP Przecław

Fot. OSP Przecław
Fot. OSP Przecław

Źródło: OSP Przecław, OSP Tuszyma

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.