500 przyłbic dla medyków i kolejne przekazane nauczycielom

Ponad 500 przyłbic przekazali dla dębickich medyków podczas 2-miesięcznej akcji członkowie grupy „Druk 3D dla szpitali – Dębica i okolice”. Chociaż oficjalnie akcja już się zakończyła dzisiaj 12 przyłbic trafiło do innych potrzebujących – nauczycieli Zespołu Szkół nr 4 im. Kopernika w Dębicy, aby wesprzeć ich podczas egzaminu maturalnego.

Inicjator i organizator akcji Piotr Kusowski właśnie podsumował trwającą blisko 2 miesiące akcję: „A więc przekazaliśmy 500 przyłbic dla Dębickich Medyków (chyba trochę ponad 500). Dokładnej liczby nie znam, gdyż w trakcie akcji cały czas były zapytania i nigdy nie odmawiałem pomocy. Najśmieszniejsze jest to, że jak zaczynaliśmy akcję myśleliśmy o 50 sztukach, ale zapotrzebowanie przerosło Nasze oczekiwania i w gronie firm Plexmet i Kangur Electronics  postanowiliśmy pociągnąć temat dalej. Ale jak to w życiu… Im dalej w las, tym więcej drzew. Podczas akcji miałem 2 kryzysy. Pierwszy w okolicy 200 sztuk wykonanych i drugi w okolicy 400 sztuk. Nie żebym jakoś narzekał. Po prostu byłem przemęczony i biłem się z myślami na temat sensowności akcji… Ale jakoś tak się składało, że przy każdym kryzysie pojawiał się jakiś telefon lub rozmowa, która pozwalała mi przekraczać kolejne granice zmęczenia. Na pytanie czy było warto odpowiadam: Zdecydowanie TAK! Poznałem niesamowitych ludzi na co dzień walczących nie zależnie od wszystkiego o ludzkie zdrowie i życie.

Niestety ta akcja odkryła też smutną prawdę. Pokazała problemy z brakiem sprzętu i niedofinansowanie placówek ochrony zdrowia. Było to cholernie smutne patrząc przez pryzmat kosztów jakie ponoszę jako przedsiębiorca, ale równie motywujące dalszego działania mimo, że pojawiły się głosy, że takim działaniem wyręcza się Państwo. Kilka znajomości przeszło próbę, której nie wytrzymało. W między czasie pojawiły się nowe wartościowe kontakty. Życie toczy się dalej, a ja powoli zmniejszam ilość wypijanej dziennie kawy i napojów energetycznych (niestety kofeiny podczas akcji poszło sporo). Dziękuję ekipom Szpitali w Dębicy i Straszęcinie. Trzymam za Was kciuki i wiedzcie, że jak będzie potrzeba zawsze możecie zadzwonić i zobaczymy co da się zrobić. Poniżej załączam list z podziękowaniami od Dębickiego ZOZ`u. Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem podając listę osób, a chciałem umieścić na niej Wszystkich, bo to również Wasza zasługa. Jeszcze raz Wszystkim dziękuję i pozdrawiam” .

Przeczytaj także: Piotr Kusowski: Przekazaliśmy 50 przyłbic ochronnych do dębickiego szpitala i drukujemy kolejne

Dzisiaj do ZS nr 4 dotarło 12 przyłbic, które mają posłużyć nauczycielom podczas matur. „Proponowano mi, aby to zrobić komercyjnie, ale jako, że mam już tak dobrze rozpracowany proces produkcji postanowiłem zrobić to na własny koszt i ofiarować szkołom” – mówi Piotr Kusowski.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0

Sorry, no related articles to display.