Zakończyła się kolejna edycja „Warsztatów małego majsterkowicza” z firmą Tikkurila. W trakcie zajęć, które przez trzy weekendowe dni odbywały się w Galerii Raj, tworzono szkatułki na wiosenne skarby. Ze specjalnie przygotowanych elementów dzieci i rodzice samodzielnie skręcali drewniane skrzyneczki, które następnie dekorowali kolorowymi farbami.
Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi technicy wraz z rodzicami tłumnie odwiedzali stanowiska i cierpliwie czekali, aby wziąć udział w zajęciach. „Prace nad przygotowaniem szkatułek okazały się dla dzieci fajną zabawą i źródłem radości. Rzeczywiście warsztaty odwiedziła ogromna liczba osób, każdy chciał przygotować własną skrzyneczkę” – komentuje Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR firmy Tikkurila.
„Planując warsztaty chcemy, aby była to praca zespołowa, a dokładniej rodzinna. Cieszymy się, że w warsztatach Tikkurila uczestniczą nie tylko dzieci, ale bardzo często towarzyszą im rodzice lub dziadkowie, którzy nierzadko na nowo odkrywają w sobie talent i zamiłowanie do majsterkowania czy malowania. Ta możliwość wspólnej pracy dzieci i rodziców jest taką wartością dodaną naszych warsztatów” – mówi Magdalena Olszewska
Ogromne zainteresowanie minioną edycją warsztatów po raz kolejny pokazało, jak duże jest zapotrzebowanie na takie inicjatywy. Warsztaty Tikkurila łączą w sobie wiele pozytywnych elementów; pomijając kwestię angażowania do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego i jednocześnie inspirowania, jak można to robić w sposób aktywny i pożyteczny, rozwijają zdolności manualne dzieci, pobudzają ich kreatywność, stwarzają im możliwość wykreowania czegoś, jednocześnie dając poczucie, że jest to efekt ich własnej pracy.
Warsztaty z Tikkurila na stałe wpisały się w kalendarz dębickich imprez dedykowanych dla dzieci i rodziców. Spotkania organizowane są przez firmę we współpracy z Galerią Raj. Podczas dotychczasowych edycji dzieci m.in. przygotowały karmniki dla ptaków, osłonki do wysiania rzeżuchy, projektowały koszulki, malowały własne puzzle czy motywujące napisy na ścianę, a przed Świętami Bożego Narodzenia tradycyjne bombki.