Previous
Next
Previous
Next

AGA DYK – S.O.S

11 października 2019 premierę miał teledysk do piosenki Agi Dyk pod tytułem S.O.S.  Aga jest współautorką tekstu obok Beaty Ejzenhart. Muzykę napisał współpracujący z nią od dawna znakomity producent i kompozytor, Marcin Kuczewski.  W teledysku udział wzięli między innymi Ewa Błachnio, Karol Wolski oraz Katarzyna Chlebny.

O genezie powstania utworu Aga Dyk mówi: „S.O.S.” jest moją reakcją i zarazem głosem sprzeciwu na to co dzieje się w moim, w naszym najbliższym otoczeniu. Ja i moja rodzina-przyjaciele, została zastąpiona przez określenie ja i mój smartphone-komputer. Nie trzeba daleko szukać. W szkole, w pracy, w restauracji, w parku. Dorośli i dzieci w każdej wolnej chwili jak zahipnotyzowani patrzą w ekran swoich telefonów. Nikt ze sobą nie rozmawia. Nie szuka kontaktu z drugą osobą. Przebywanie cały czas w sieci uzależnia, niszczy relacje międzyludzkie i oddala nas od naszych najbliższych. Granica jest bardzo cienka. Warto to sobie uzmysłowić by potem tę mądrość wpoić naszym dzieciom”.

Piszemy o tym również w innym aspekcie, bo przy tworzeniu teledysku pracowało trzech dębickich filmowców: Wojciech Reguła, Marek Świerczek oraz Wojciech Szpara na co dzień pracowników SkyPhoto.pl. Zapytaliśmy filmowców w jaki sposób trafili na plan teledysku?
„Wszystko zaczęło się od naszej współpracy z UKH Dębica i Markiem Gawle, który zaprosił nas do współpracy przy Wielkim Charytatywnym Meczu Hokeja na Lodzie rozegranym pomiędzy Hokejową Reprezentacja Artystów Polskich a Przyjaciółmi UKH Dębica w lutym 2018″ (https://youtu.be/aUMIqq2uEqI) – przypomina Wojtek Reguła. „Bardzo fajna impreza na której to właśnie poznaliśmy Agę Dyk i tak od słów przeszło do czynów” – dodaje.

Prace nad teledyskiem trwały kilka tygodni choć całość została nagrana w trakcie jednego dnia zdjęciowego. Za zdjęcia do nowej produkcji Agi byli odpowiedzialni Marek Swierczek, Wojtek Reguła i Wojtek Szpara..  Scenariusz jest autorstwa Agi oraz Pawła Deski, który także teledysk wyreżyserował i zmontował. Zdjęcia zostały zrobione w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach. Udział wzięło ponad czterdziestu uczniów, w tym główny bohater clipu – trzecioklasista Jaś Brak.

Zapytaliśmy Agę Dyk jak ocenia pracę z dębickimi filmowcami? „Współpraca przebiegła bardzo sprawnie wręcz wzorcowo. Chłopaki idealnie oddali mój cały zamysł przedstawienia mojego utworu, a występujący aktorzy i dzieci spisali się perfekcyjnie, z resztą efekty sami możecie ocenić”: https://youtu.be/LXrzXmz0PBY

Mamy dla czytelników konkurs oczywiście związany z Agą Dyk. Jaki tytuł nosi solowa płyta Agi wydana w 2018 roku. Dla pierwszych trzech osób mamy właśnie tę płytę z dedykacją artystki. Na odpowiedzi czekamy do  poniedziałku do godziny 12.00 –  prosimy je przesyłać na adres redakcja@gryfmedia.pl.

Zapraszamy do obserwowania Agi Dyk na kanale YouTube http://bit.ly/SUBSKRYBUJ_AGE_DYK oraz w mediach społecznościowych FB https://facebook.com/agadykofficial Instagram https://www.instagram.com/aga_dyk_official, jak również zapraszamy 9 listopada 2019 do Oświęcimia gdzie Agnieszka zagra w charytatywnym meczu hokeja jako Reprezentantka Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich przeciwko Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.