AGA DYK – S.O.S

11 października 2019 premierę miał teledysk do piosenki Agi Dyk pod tytułem S.O.S.  Aga jest współautorką tekstu obok Beaty Ejzenhart. Muzykę napisał współpracujący z nią od dawna znakomity producent i kompozytor, Marcin Kuczewski.  W teledysku udział wzięli między innymi Ewa Błachnio, Karol Wolski oraz Katarzyna Chlebny.

O genezie powstania utworu Aga Dyk mówi: „S.O.S.” jest moją reakcją i zarazem głosem sprzeciwu na to co dzieje się w moim, w naszym najbliższym otoczeniu. Ja i moja rodzina-przyjaciele, została zastąpiona przez określenie ja i mój smartphone-komputer. Nie trzeba daleko szukać. W szkole, w pracy, w restauracji, w parku. Dorośli i dzieci w każdej wolnej chwili jak zahipnotyzowani patrzą w ekran swoich telefonów. Nikt ze sobą nie rozmawia. Nie szuka kontaktu z drugą osobą. Przebywanie cały czas w sieci uzależnia, niszczy relacje międzyludzkie i oddala nas od naszych najbliższych. Granica jest bardzo cienka. Warto to sobie uzmysłowić by potem tę mądrość wpoić naszym dzieciom”.

Piszemy o tym również w innym aspekcie, bo przy tworzeniu teledysku pracowało trzech dębickich filmowców: Wojciech Reguła, Marek Świerczek oraz Wojciech Szpara na co dzień pracowników SkyPhoto.pl. Zapytaliśmy filmowców w jaki sposób trafili na plan teledysku?
„Wszystko zaczęło się od naszej współpracy z UKH Dębica i Markiem Gawle, który zaprosił nas do współpracy przy Wielkim Charytatywnym Meczu Hokeja na Lodzie rozegranym pomiędzy Hokejową Reprezentacja Artystów Polskich a Przyjaciółmi UKH Dębica w lutym 2018″ (https://youtu.be/aUMIqq2uEqI) – przypomina Wojtek Reguła. „Bardzo fajna impreza na której to właśnie poznaliśmy Agę Dyk i tak od słów przeszło do czynów” – dodaje.

Prace nad teledyskiem trwały kilka tygodni choć całość została nagrana w trakcie jednego dnia zdjęciowego. Za zdjęcia do nowej produkcji Agi byli odpowiedzialni Marek Swierczek, Wojtek Reguła i Wojtek Szpara..  Scenariusz jest autorstwa Agi oraz Pawła Deski, który także teledysk wyreżyserował i zmontował. Zdjęcia zostały zrobione w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach. Udział wzięło ponad czterdziestu uczniów, w tym główny bohater clipu – trzecioklasista Jaś Brak.

Zapytaliśmy Agę Dyk jak ocenia pracę z dębickimi filmowcami? „Współpraca przebiegła bardzo sprawnie wręcz wzorcowo. Chłopaki idealnie oddali mój cały zamysł przedstawienia mojego utworu, a występujący aktorzy i dzieci spisali się perfekcyjnie, z resztą efekty sami możecie ocenić”: https://youtu.be/LXrzXmz0PBY

Mamy dla czytelników konkurs oczywiście związany z Agą Dyk. Jaki tytuł nosi solowa płyta Agi wydana w 2018 roku. Dla pierwszych trzech osób mamy właśnie tę płytę z dedykacją artystki. Na odpowiedzi czekamy do  poniedziałku do godziny 12.00 –  prosimy je przesyłać na adres redakcja@gryfmedia.pl.

Zapraszamy do obserwowania Agi Dyk na kanale YouTube http://bit.ly/SUBSKRYBUJ_AGE_DYK oraz w mediach społecznościowych FB https://facebook.com/agadykofficial Instagram https://www.instagram.com/aga_dyk_official, jak również zapraszamy 9 listopada 2019 do Oświęcimia gdzie Agnieszka zagra w charytatywnym meczu hokeja jako Reprezentantka Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich przeciwko Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy.

 

Podziel się z innymi
Shares