-->

Maja Jaszcz z Bobrowej w „Szansie na Sukces”

W szóstym odcinku konkursu „Szansa na sukces. Opole 2020″ emitowanym w niedzielę 24 listopada o godzinie 15:15 w TVP 2 wystąpi Majka Jaszcz z Bobrowej. 26-latka z Gminy Żyraków wystąpi w odcinku z Urszulą.  

Maja, a właściwie Maria Jaszcz urodziła się 14 sierpnia 1993 roku w Dębicy. Swoją edukację rozpoczęła w szkole podstawowej w rodzinnej miejscowości Bobrowa, gdzie ukończyła także gimnazjum. Równocześnie ze szkołą podstawową rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dębicy, gdzie uczyła się gry na fortepianie pod okiem profesora ś.p. Jerzego Kellera.

„Muzyka od najmłodszych lat stanowiła moją największą pasję, którą sukcesywnie kontynuowałam na każdym etapie swojej wieloletniej edukacji. Odkąd pamiętam brałam udział w licznych konkursach wokalnych oraz recytatorskich. Jestem osobą niezwykle żywiołową, która miała również swój epizod z tańcem w zespole pieśni i tańca, w którym tańczyłam i śpiewałam 2 lata. Wraz z rozpoczęciem liceum im. Jana Twardowskiego w Dębicy (2012) podjęłam naukę gry na saksofonie altowym w Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Uczęszczałam do Orkiestry Dętej Gminy Dębica gdzie grałam na saksofonie altowym. Po ukończeniu liceum o profilu językowym i zdaniu matury, postanowiłam pójść na studia wyższe. I tak właśnie dostałam się na kulturoznawstwo o specjalności dziennikarstwo kulturowe w Akademii Ignatianum, która niezwykle ukształtowała moje dorosłe życie” – mówi redakcji portalu ziemiadebicka.pl Maja Jaszcz.

Od 2015 roku Maja była także uczennicą Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na wydziale wokalnym. Od 2014 roku jest także aktywnym muzykiem Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. W 2015 roku podjęła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, które ukończyła z wyróżnieniem w 2017 roku broniąc pracę pt. „Fenomen Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jako nowej formy komunikacji społecznej”, za którą zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie Akademickim biskupa Jana Chrapka na najlepszą pracę magisterską – inspirowaną nauką Jana Pawła II o roli mediów w promowaniu ludzkiej godności. Jest także jedną z osób, która były współorganizatorami pierwszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w powiecie dębickim.

„Aktualnie pracuję nad swoim debiutanckim singlem, który jeszcze w tym miesiącu pojawi się w sieci, dlatego w związku z tym gorąco zachęcam do śledzenia moich profili społecznościowych oraz kanału na YouTubie” – dodaje Maja Jaszcz.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCFj3OrDXOKce6Lcs9X_zTPQ?view_as=subscriber

FB: https://www.facebook.com/MajkaJaszczOfficial
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/szajnbrajtlajkedajmond/

Podziel się z innymi
0Shares
0 0