Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przedszkolaki w dębickim Magistracie

Jak wygląda codzienna praca Burmistrza Dębicy i pracowników urzędu? Dziecięca ciekawość i chęć znalezienia odpowiedzi na te i wiele innych pytań zawiodła 11 czerwca br. starszaki z Przedszkola Miejskiego Nr 2 wraz z wychowawcami do Urzędu Miejskiego w Dębicy.
Burmistrz Paweł Wolicki zaprosił gości do swojego gabinetu, przywitał wszystkich i rozdał drobne upominki. Burmistrz opowiedział dzieciom o swojej pracy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania Burmistrzowi. Miały także niebywałą okazję usiąść w fotelu Burmistrza, a także dokładnie sprawdzić i pooglądać wszystkie ciekawe przedmioty znajdujące się w gabinecie włodarza Miasta. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ratusza oraz wizyta u Straży Miejskiej, która także mieści się w dębickim magistracie. Komendant Straży Miejskiej  Sylwester Bieszczad oprowadził dzieci i szczegółowo opisał pracę  strażników miejskich, którzy pilnują porządku, pomagają potrzebującym oraz dbają o bezpieczeństwo w mieście.
W trakcie pogadanki strażnicy opowiedzieli przedszkolakom także o sposobach informowania straży o niebezpiecznych sytuacjach, o tym jak i kiedy wzywać pomoc. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne i żywo zainteresowane poruszanymi kwestiami. Wizyta w ratuszu z pewnością okazała się dla nich  bardzo interesującą wycieczką dydaktyczną.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.