Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dożynkowy wieniec z Grabin

IMG_880915 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej do kościoła parafialnego w Straszęcinie przybyły delegacje poszczególnych wsi parafii przynosząc dożynkowe wieńce. Wśród nich był również wieniec z Grabin wykonany przez Marka Bielańskiego przy współpracy z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Symbolizował kulę ziemską a nad nią orła z rozpostartymi szkrzydłami. Wieniec nawiązywał do naszych rodaków, którzy jak setki lat temu tak i obecnie, właśnie za chlebem muszą opuszczać rodzinne strony i szukać go po całym świecie. Mimo zmian ustroju i upływu lat tysiące naszych rodaków zmuszonych jest do szukania pracy i dachu nad głową poza granicami Polski. Wieniec podczas mszy św. prezentowały: Małgorzata Krzysztyniak, Małgorzata Srebro, Maria Kaźmierska, Lidia Mitoraj oraz Renata Jędrzejczyk.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.