Previous
Next
Previous
Next

Brzostek. Wymyśliła dla dzieci Akademię Malucha

Przebieda
Żal mi było i tych dzieci i nie mogłam sobie poradzić z tym uczuciem – mówi Maria Przebięda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzostku. Zastanawiałam się, co mogę dla nich zrobić. Wtedy przyszedł nam do głowy pomysł, aby utworzyć Akademię Malucha. Dziś uczęszcza do niej prawie setka dzieciaków w wieku od 3 do 6 lat.
W Brzostku miejsc w przedszkolu nie wystarcza dla wszystkich dzieci. Nie każdego rodzica jest też stać na to, aby dziecko do przedszkola posłać, bo to też są koszty. Efekt jest taki, że duża grupa maluchów swoje najmłodsze lata spędza w domu.
Prawdziwy dom to miejsce najlepsze dla dziecka, ale dzieci muszą też mieć kontakt z rówieśnikami, móc się bawić z nimi, uczyć wierszy, piosenek. Poznawać lokalne tradycje i zwyczaje – mówi Maria Przebięda.   Czasem też rodzice potrzebują odpocząć od swoich pociech, nad którymi całodobowa opieka to przecież wyczerpujące zajęcie. Pomyśleliśmy sobie, aby dla maluchów z Brzostku i okolic utworzyć placówkę, gdzie będzie można im zapewnić opiekę i naukę. Tak powstała Akademia Malucha.
Akademia Malucha mieści się Brzostku w pobliżu Szkoły Podstawowej  w budynku nr 2. Budynek remontujemy cały czas, pomaga gmina – opowiada dyrektor szkoły. Dzieci mają tu zapewnioną opiekę od godziny 7.00 do 15.00 i mogą korzystać ze stołówki szkolnej. Opiekują się nimi nauczyciele, którzy uczą ich wierszy, piosenek i zapewniają edukację na najwyższym poziomie.
Próbkę swoich umiejętności dzieci z Akademii Malucha zaprezentowały podczas Jasełek wystawionych przed Świętami Bożego Narodzenia i w ostatni piątek 10 – stycznia. Maluszki z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w rolę między innymi Jasia i Małgosi, Calineczki i Czerwonego Kapturka.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.