Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pomagają od najmłodszych lat

gminaDo Klubu Miłośników Zwierząt „Azorkowo” skupiającego 400 uczniów z gminnych szkół dołączyło 101 przedszkolaków. Tym sposobem klub osiągnął liczbę 500 członków.

Do Klubu Miłośników Zwierząt „Azorkowo” dołączyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Pustyni wraz z wychowawczynią, opiekunką Panią Renatą Koziarą, jak również z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Kraina” z Pustyni wraz z wychowawczyniami: Panią Anetą Czarnotą  i Panią Iloną Pyrsak.
Duże zaangażowanie przedszkolaków w pomoc zwierzętom, świetnie wpisuje się w program edukacji humanitarnej, który już od ponad roku realizowany jest w zespołach szkół z terenu gminy, pokazuje również, że pomagać można już od najmłodszych lat.
Pierwszą inicjatywą podjętą przez przedszkolaków, rodziców oraz wychowawców i opiekunów był udział w akcji „kalendarzyki dla Azorkowa” polegającego na zbiórce funduszy na rzecz zwierząt oraz w zbiórce karmy, misek i koców dla psów z gminnego przytuliska w Zawadzie.
Warto zaznaczyć, że program „edukacji humanitarnej” realizowany poprzez Klub Miłośników Zwierząt „Azorkowo” jest nowatorską w skali kraju inicjatywą i metodą wychowania społecznego dzieci i młodzieży poprzez niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym. Metoda ta uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby wszystkich istot żywych oraz naucza równego poszanowania ludzi, zwierząt i przyrody. Stanowi skuteczne uzupełnienie tradycyjnej edukacji o elementy edukacji humanitarnej połączonej z ideą wolontariatu i działalności społecznej. Gminnym koordynatorem projektu jest pedagog – Pani Agata Wiater.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.