Fałszowała pieniądze – jest akt oskarżenia

PolicjaProkuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia p-ko Monice W., którą oskarżono o to, że od bliżej nieustalonego dnia 2013r. do lipca 2013r. w miejscu swojego zamieszkania w Nagawczynie za pomocą stanowiących jej własność komputera i drukarki podrobiła polskie pieniądze w ilości 29 sztuk banknotów o nominale 100 zł oraz 1 sztukę banknotu o nominale 50 zł. Ponadto Monika W. została oskarżona o to, że w okresie od czerwca 2013r. do lipca 2013r. za pomocą tego samego sprzętu komputerowego czyniła przygotowania do popełnienia przestępstwa fałszerstwa polskich pieniędzy w ten sposób, że wykonywała próbne wydruki wizerunków banknotów o nominale 100 zł, 50 zł, 20 zł i 10 zł w łącznej ilości 21 sztuk.
Monika W. przyznała się do zarzuconych jej przestępstw oraz złożyła stosowne wyjaśnienia w których opisała sposób w jaki podrabiała pieniądze oraz cel w jakim to robiła. Oskarżona przyznała, że podrabiała polskie pieniądze na własnym sprzęcie komputerowym, a za tak podrobione pieniądze chciała dokonać planowanych zakupów oraz wyjechać wraz ze swoim chłopakiem na wakacje. Monika W. dodała, że wpływ na podjęte przez nią działania miała ciężka sytuacja materialna jej rodziny. Oskarżona wyraziła skruchę i oświadczyła, że bardzo żałuje swojego postępowania. Przestępstwo podrabiania pieniędzy zagrożone jest karą od 5 do 15 lat pozbawienia wolności albo karą 25 lat pozbawiania wolności. Przestępstwo polegające na czynieniu przygotowań do podrabiania pieniędzy zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.