Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Gdzie jest nasze Betlejem – czyli Jasełka w Szkole Podstawowej w Brzostku.

IMG_0790
W piątek 10 stycznia, tuż po Świętach Bożego Narodzenia w brzosteckiej podstawówce odbyły się Jasełka przygotowane przez podopiecznych tej placówki. Było świątecznie i nastrojowo. Maluchy dzielnie wykonały swoje zadanie prezentując program artystyczny związany z Bożym Narodzeniem. Zebrani na sali rodzice nagrodzili ich gromkimi brawami.
Spotkanie było też okazją do przedstawienia rodzicom, co robi szkoła w trakcie całego roku szkolnego. Oprócz nauki dzieci mają zapewnione szereg atrakcji niedostępnych dla nich na co dzień. Są wyjazdy do kina, teatru i na basen, spotkania z ciekawymi ludźmi. To wszystko udokumentowane fotograficznie stworzyło szkolną kronikę, którą zebrani tego dnia rodzice mogli zobaczyć przed występem. A ten był piękny i wzruszający. Dzieci starsze i całkiem malutkie szkraby śpiewały i recytowały wiersze związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.  Niezwykle przejęci mali aktorzy, w barwnych strojach, przy pięknej świątecznej dekoracji, w kolejnych odsłonach przedstawienia wspominali Cud Świątecznej Nocy. U maleńkiego Jezuska zjawili się nie tylko Pasterze i Trzej Królowie, ale również Hawajki, Indianie, Meksykanie i Krakowiacy. Nowonarodzony gościł także u siebie postacie znane z czytanych bajek i baśni – Dziewczynkę z zapałkami, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Calineczkę, Kopciuszka, Śpiącą Królewnę z krasnoludkami i Pszczółkę Maję. Nie zabrakło także Rybaka ze złotą rybką, Brzydkiego Kaczątka czy Sierotki Marysi. Wszyscy oni przynosili do żłóbka Jezusa swoje podarunki oraz ofiarowali Mu wiersz lub piosenkę.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.