Previous
Next
Previous
Next

Ksiądz Mariusz Ogorzelec – Nie zabijaj

IMG_0902Z karabinem w ręku i okrzykiem „ręce do góry” wyszedł dziś do dzieci ksiądz Mariusz Ogorzelec podczas mszy św. dla dzieci. Dzieciaki księdza się nie przestraszyły  i były raczej  rozbawione ale broń przykuła ich uwagę podobnie jak i dorosłych. Dziś mowa była o piątym przykazaniu „Nie zabijaj”
Karabin okazał się  być plastikowy i na plastikowe kulki, ale jako ilustracja do tematyki kazania nadawał się świetnie.Podobnie jak i kolejne rekwizyty: łuk, papieros, butelka wódki, motocyklowy kask i pistolet.  Każda z tych rzeczy może zabijać.
Sięganie po papierosy to grzech ciężki – mówił podczas kazania ksiądz Mariusz. Podobnie jak alkohol, zwłaszcza gdy po jego spożyciu siada się za kierownicę.
Tu przytoczony został przykład kierowcy z Kamienia Pomorskiego, który po pijanemu zabił kilka osób. W swoistą polemikę z księdzem przy okazji tego wątku wdawał się rezolutny kilkuletni Krzyś, który wypowiedział się na temat właśnie tego wypadku a swoją wypowiedź zakończył stwierdzeniem, że dopiero to wydarzenie skłoniło rząd do działania i „politycy zaczęli myśleć”. Stwierdzenie to z uśmiechem przyjęli obecni na  mszy ludzie.
Przy okazji kasku motocyklowego poruszona została kwestia przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że motocyklistą jest ks. Józef Uryga, obecny podczas kazania.
A mnie ksiądz Józef przejechał! – zakrzyknął któryś z malców czym wprawił w zdumienie księdza Józefa, który najwyraźniej nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Słowa te rozbawiły zarówno dzieci jak i dorosłych.
Nie do śmiechu było wielu dzieciakom gdy ksiądz poruszył tematykę gier komputerowych na których leje się krew i zabija się ludzi. Większość z nich już miała do czynienia z takimi grami a słowa księdza nie przypadły im do gustu.
Te gry uczą was agresji i wyzwalają ją w was – mówił do kilkuset dzieciaków, które wraz z rodzicami przybyły na mszę do kościoła Ducha Świętego w Dębicy. Kontrolujcie co robią na komputerach, tabletach i innych urządzeniach elektronicznych wasze dzieci – apelował do rodziców ksiądz.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.