Orszak Trzech Króli na ulicach Dębicy. Piękne wydarzenie

Kilka tysięcy ludzi wzięło dziś udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Dębicy.  W kościele pw. Ducha Świętego o godzinie 12.00 tłum był tak wielki, że wiele osób musiało pozostać na zewnątrz świątyni. Właśnie stąd barwny korowód ruszył w stronę centrum miasta.

Ks. Mariusz Ogorzelec nie mógł uwierzyć, że aż tyle osób przyszło Orszak. Gdy w okolicach „Kaprysu” spojrzał za siebie ujrzał całą ulicę wypełnioną ludźmi z koronami na głowach i barwne flagi.  Na ulicę Dębicy wyszło kilka tysięcy ludzi aby uczcić święto Trzech Króli. Nie do uwierzenia – mówił zdumiony ks.Ogorzelec.

W rolę trzech Mędrców wcielili się: ks.Mariusz Ogorzelec, Piotr Szyper i Paweł Morawczyński. On wielu ludziom wydawał się znajomy, ale karnacja z jaką występował utrudniała rozpoznanie postaci. Grał rolę Baltazara, który był przedstawicielem rasy czarnej. Trzej monarchowie przemierzając ulice Dębicy odbierali należne hołdy i pozdrawiali zebrane na trasie tłumy dębiczan.

Trasa przemarszu wiodła od kościoła Ducha Świętego, ulicą Krakowską, Kościuszki, Piekarską i kończyła się na dębickim Rynku. Tu na scenie muszli koncertowej czekała na nich Święta Rodzina z nowo Narodzonym Dzieciątkiem.  Marsz odbywał się przy dźwiękach kolęd. Na trasie przygotowano też kilka scen związanych z wydarzeniami Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne korony i śpiewniki. Ludzie z koronami na głowach wędrowali w marszu, który rozpoczynali Trzej Monarchowie.

Chyba komuś na Górze spodobał się pomysł bo pogoda była piękna – mówił Paweł Adamek jeden z organizatorów Orszaku. Nie byliśmy pewni jak to wszystko się uda bo robiliśmy to pierwszy raz, ale efekt jest imponujący.

I faktycznie było to piękne wydarzenie. Organizatorzy na kolejny Orszak zapraszają za rok.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.