Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uwaga na oszustów w Internecie

PolicjaDo Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim zgłosiła się wczoraj kobieta,   która w początkiem stycznia 2014 roku kupiła na portalu internetowym telefon  komórkowy  wartości 400 zł. Kobieta zapłaciła za zamawiany  przedmiot, ale do tej pory nie otrzymała towaru ani zwrotu  gotówki.  Próbowała skontaktować się ze sprzedającym, jednak ten nie odbierał telefonu i nie odpowiadał na e-maile. Kobieta postanowiła zgłosić sprawę  Policji.
Takim sytuacjom można zapobiec i  nie wymaga to  wielkiego  wysiłku ze  strony kupujących. Policja apeluje, by przy zakupach przez Internet korzystać tylko ze       znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych –  takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych przez nas   transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów  ochrony kupujących. To ważne, gdyż w przypadku  oszustwa na naszą   szkodę    możemy starać się o zwrot poniesionych  strat.
Kolejnym rozwiązaniem jest odpowiedzialne wybranie formy   przesyłki.   Warto zastanowić się nad opcją przesyłki kurierskiej   pobraniowej i   przy dostawcy otworzyć otrzymaną paczkę, a w przypadku   niezgodności z   towarem zamawianym spisać protokół i zwrócić kurierowi.   Wybierając   danego sprzedawcę, warto zapoznać się z opiniami czy     komentarzami,   jakie wystawili mu inni kupujący.
 
Sprawdźmy też, za co     osoba ta otrzymała pozytywne komentarze, co   było przedmiotem transakcji.     Sprawdźmy, czy sprzedający oferuje do   sprzedaży jeszcze inne towary     oprócz tego, który nas interesuje, od   kiedy jest użytkownikiem danego     portalu aukcyjnego lub od kiedy   prowadzi sklep internetowy. Kolejną     rzeczą, na którą powinniśmy   zwrócić uwagę, jest cena, za jaką możemy kupić interesujący nas   przedmiot. Bardzo często atrakcyjna niska  cena    jest podstawowym   „chwytem” wykorzystywanym przez oszustów.
Apelujemy, by kupując przez Internet zachować zdrowy rozsądek, nie       dać się ponieść emocjom związanym z tzw. „okazją cenową” oraz    zachować    przynajmniej podstawowe środki ostrożności.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.