Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedzi misjonarzy w Republice Konga

kongoKonsekracja sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Louvakou- to główny cel wizyty misyjnej biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w Republice Konga. Biskup spotka się także z misjonarzami i tamtejszymi mieszkańcami oraz udzieli wiernym sakramentów Chrztu i Pierwszej Komunii Świętej. Biskup Jeż będzie się też modlił przy grobach tarnowskich misjonarzy: ks. Jana Czuby i ks. Józefa Piszczka. „Kościół w Louvakou wybudował tarnowski misjonarz ks. Marian Pazdan. Szerzy tam kult Bożego Miłosierdzia. Do świątyni zaczynają przybywać pielgrzymki także z okolic” – mówi ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji, który będzie towarzyszył biskupowi Jeżowi podczas wizyty w Republice Konga. 23 lutego br., podczas uroczystej konsekracji świątyni, biskup tarnowski Andrzej Jeż przekaże tamtejszej wspólnocie relikwie św. s. Faustyny. „Kościół w Louvakou powstał także dzięki pomocy diecezji tarnowskiej. 85 procent wszystkich wydatków pochodziło z naszej diecezji. Ks. Marian Pazdan jest bardzo wdzięczny za tę pomoc” – dodaje ks. Czermak.Wizyta biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża potrwa w Republice Konga od 14 do 26 lutego. Biskup odwiedzi m.in. Brazzaville, Gambomę, Oyo i Loulombo. W Republice Konga pracuje dwóch tarnowskich misjonarzy: ks. Bogdan Piotrowski i ks. Marian Pazdan. Na przestrzeni ponad 40 lat Ewangelię głosiło tam 28 tarnowskich misjonarzy.
Ewa Biedroń

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.