Previous
Next
Previous
Next

RDN Małopolska. W Dębicy kłócą się o pomnik

RDNmlpskaDębiccy Sybiracy nie zgadzają się aby na Placu Mikołajkowów, obok Dębów Katyńskich stanął Memoriał Smoleński. Maria Aktyl, prezes dębickiego koła Związku Sybiraków uważa, że mord w Katyniu nie ma nic wspólnego z katastrofą prezydenckiego samolotu.
 
Niech będzie ten pomnik, ale w innym miejscu, bo nic wspólnego nie ma katastrofa w Smoleńsku z mordami na oficerach w Katyniu. Ile wypadków jest, to wszystkim, którzy zginęli w nich mamy stawiać pomniki? pyta Aktyl. Gdyby nie Katyń, nie byłoby katastrofy Smoleńskiej – twierdzi Jan Warzecha, poseł PiS oraz szef stowarzyszenia budowy pomnika. Tu nie ma sprzeczności, wręcz przeciwnie. Delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego. Prace przy pomniku są już tak zaawansowane, że ich nie przerwiemy i na wiosnę chcemy finalizować pracę – dodaje Warzecha.
Ryszard Żądło z zarządu Związku Sybiraków w Tarnowie uważa, że ta sprawa nie powinna dzielić społeczeństwa i że uda się wypracować kompromis.
Materiał można zobaczyć pod tym linkiem
http://www.rdn.pl/rdn/index.php/wiadomosci/debica/3355-debica-kloca-sie-o-pomnik

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.